Ümraniye Diş Hekimi - 0212 283 59 47

Nöbetçi gece açık 24 saat acil Dişçi bulabilirsiniz.

Hemen hemen herkes diş teli terimini duymuştur. Hatta bazılarımız bizzat yaşamıştır. Peki, ortamlar hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? diş düzeltme işlemi nedir ve niçin gereklidir? Uygulama nasıl yapılır ve tedavi aşamaları nelerdir? Bu yazımızda sizlere ortodonti hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

1- Ümraniye acil diş
2- Ümraniye dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
3- Ümraniye nöbetçi dişçi telefon numarası (0212) 283-59-47
4- Ümraniye 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
5- Tatilde ve bayramda açık olmanın avantajı
6- Ümraniye cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Geniş bir perspektiften bakılarak tanımı yapılacak olursa ortodonti, dişlerimizde oluşan çapraşıkların giderilmesi ile ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır.

ümraniye acil diş

Gerekliliği birçok insan tarafından kabul edilmekle birlikte, günümüzde sık uygulanan sağlık uygulamalarından birisidir. Tedavi niçin önemli? Dişlerimizin çapraşık olması hayatımızda ve sağlığımızda neleri olumsuz etkiler?

İşlemin Gerekliliği
– Çapraşık dişlerin temizliği oldukça zordur. Hal böyle olunca ağzımızın diş ve diş eti hastalıklarına sebebiyet veren mikroplardan arındırılması zorlaşmaktadır. Durum böyleyken dişlerinizin çürüme, diş etinizin mikrop kapması ve neticesinde dişinizi kaybetme olasılığınız bir hayli yükselir.
– Kötü konumlanmış dişler kaslarınızı normale göre daha fazla yorar. Çünkü bu işler siz ağzınızı ve dişlerinizi hareket ettirirken çene kaslarına yüklenmektedir. Durum böyleyken temporomandibular dediğimiz eklem bozuklukları baş göstermeye başlar. Temporomandibular eklem bozukları ise baş, sırt ve omuz ağrılarına sebebiyet verir.
– Çapraşık diş ister üst çenede ister alt çenede konumlanmış olsun, dışarıdan bakıldığında fark edilebilir. Hal böyle olunca dişleriniz dışarıdan bakıldığında estetik görünümünü kaybetmiş olarak görünecektir. Bu da çeşitli psikolojik problemlere yol açmakla birlikte, kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir.
– Başta dediğimiz dişlerin iyi temizlenmemesi ile ilişkili olarak, çapraşık dişler ağız kokusu yaparlar. Köşede kuytuda kalmış ve sizin ulaşamadığınız, belki varlığından dahi rahatsız olmadığınız (kalıntı kendini fark ettirmeyebilir) yemek kalıntıları ağzınızda kokuya sebebiyet verecektir.

Hizmetin Aşamaları
Çapraşık dişlerin eski haline çevrilmesi sürecinde dört aşama yer almaktadır. Birincisi muayene ve hangi dişlerin kötü konumlanmış olduğunun tespitidir. İkinci aşama tedavi sürecinde hangi yolların izleneceği ve hangi yöntemlerin kullanılacağının saptanmasıdır. Üçüncü aşama ise ikinci aşamada planlanan ve çizelgelenen yolların uygulanmasıdır. Son aşama ise tüm bu uygulamaların bitmesi ile başlar. Son aşamanın adı pekiştirme tedavisidir. Uzmanlara göre her aşama çok önemli ve gereklidir. Fakat uyarmalıyız ki ilk aşamayı kesinlikle atlamamalı ve son aşamanın dikkat edilmesi gereken hususlarına özen göstermelisiniz.

İlk ve Son Aşama Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Verdiğimiz bilgiler ışığında bazı dişlerinizin çapraşık olduğunu hissediyor ve tedavi olmak istiyor olabilirsiniz, fakat diş ya da dişlerinizin düzeltme gerektirdiğini yalnızca ortodonti uzmanı anlayabilir. Olası bir problemle karşılaşmamak için sizi önce muayene edecek bir doktora gitmelisiniz. Son aşamada dikkat edilmesi gereken hususlara gelecek olursak, doktorunuzun söylediklerine birebir uyun. Ağzınızı temiz tutmaya çalışın ve doktorunuz hangi temizleme ürününü kullanmanızı öneriyorsa onu kullanın. (bazı dişler diş macunu ile bazıları ise sadece fırça ile temizlenmeli)

Yazımızın son kısmında sizlere çok iyi bir şekilde çalışan ayrıca indirimli taksitle diş teli uygulamaları yapan bir kaç tane nizamı biçimdeki İstanbul Ümraniye ortodonti uzmanları ile ilgili bilgi vereceğiz. Tüm bunların haricinde devlet hastanelerinde de muayene olabileceğinizi unutmayın. Kesinlikle belirtmeliyiz ki tedavinin kalitesi devlet hastanesi ve özel muayene ile ayırt edilmez. Göreceğiniz tedavinin kalitesini doktorunuz belirleyecektir. Bunun için Ümraniye ortodonti uzmanlarını incelemeniz, yorumları okumanız ve soruşturmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı işlemi devlet hastanesinde yer alan diş düzeltme uzmanları için de yapabilirsiniz.