Şirinevler Diş Kliniği - 24 saat gece açık acil nöbetçi dişçi 0212 283 59 47

Çene, diş ve yüzün alt kısmındaki simetri bozukluklarını tedavi etmek amaçlı, bu bölgelerdeki alt ve üst çene arasındaki uyumsuzlukları gideren bilim dalıdır. Normal boyutlardaki dişlerin kendi bölgelerine sığmaması ve ya dişler arasında boşlukların oluşması, dişin çıkması gereken yerden çıkmaması gibi problemleri farklı tedavi yollarıyla ortadan kaldırır. Bu alanda uzmanlık için diş hekimliğinden sonra 4 yıl eğitim gerekmektedir. Bu alanda uzman kişileri bulabileceğiniz yer ise acil 24 saat nöbetçi açık Şirinevler diş doktoru olmaktadır.

şirinevler acil diş

Yapılacak İşlemler Kimlerde Uygulanabilir?
Diş ve çene yapısında simetrik bozuklukları olan her kişi ortodontik tedavi görebilir. Bu uygulama için başvuran kişilerin yaklaşık olarak yüzde altmışlık kısmı dişlerdeki dizilimde oluşan ve ya var olan bozukluklar için bu yola başvurur.

. Şirinevler acil diş
. Şirinevler dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
. Tatilde ve bayramda açık diş tedavi hizmetleri
. Şirinevler nöbetçi dişçi telefon numarası 0212-283 59 47
. Şirinevler 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
. Şirinevler cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

İnsanların bir kısmı daha düzgün yemek yiyebilmek ve dişlerini işlevsel anlamda daha iyi kullanmak amacıyla bu tedaviyi olurken büyük bir kısım ise estetik kaygılarından dolayı, daha güzel bir görünüme kavuşmak için isteyebilir. Diş teli tedavisi her yaştan çene ve dişler arasındaki yapısal bozuklu yaşayan kişiler için uygulanabilir. Özellikle alt çenenin önde olduğu durumlarda tedaviye 5 yaşında başlamak mümkündür.

Fakat çenede oluşabilecek acil 24 saat nöbetçi açık Şirinevler dişçi uzmanlarının tedavi edebileceği ortopedik sorunlarda ergenlikten önce ve ya ergenlik sırasında, yani daimi dişler yerine oturmadan önce mutlaka tedavi yapılması gerekiyor. Bu durumu gerektiren simetrik bozuklukların kaynağında ise farklı nedenler yatabiliyor. Bunların arasında, parmak emme, sürekli aynı tarafa dönük uyuma, ağızdan nefes alma, diş eti problemleri, yalancı emzik kullanma ve 20 yaş dişlerinin diğer dişlere uyguladığı baskı gibi pek çok neden vardır.

Tedavide Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?
Ortodontik diş teli tedavisinde kullanılan teller kimyasal yapıştırıcılarla yapıştırıldığı için kırılma riski bulunmaktadır. Bu sebeple diş teli tedavisi gören hastaların dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Öncelikle sert kabuklu yiyeceklerde ve kuru yemiş, cips gibi sert yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Ayrıca kola, gazoz gibi asitli içecekler tüketilmemelidir. Tüketim gereken durumlarda ise pipet kullanılmalıdır. Örneğin kayısı gibi içinde çekirdek bulunan gıda ürünleri direk çiğnenmemeli önce çekirdeği çıkartılıp daha sonra ağzın arka tarafında bulunan Öğütücü dişlerle tüketilmelidir. Elma, armut ve ya sert ekmek gibi dişe zarar verebilecek besinler önce bıçakla bölünüp daha sonra tüketilmelidir. Ayrıca diş teli tedavisi gören bir kişi, ağız ve diş temizliğine her zamankinden çok daha fazla dikkat etmelidir. Tellerden dolayı daha çok yemek artığı ağızda birikir. Bu sebeple günde en az 3 defa dişler fırçalanmalıdır. Bu da sıradan diş fırçaları yerine yardımcı fırçalar kullanılarak yapılmalıdır.

Ortodontik tedavilerde teşhise, çene yapısına, diş dizilimine göre yüzlerce farklı tedavi yöntemi vardır. En sık görülen ise çenede asimetrik ve ortopedik sorunlardır. Bu tedaviler konusunda kimi insanların dişe zarar verebileceği kaygısı gütmesine karşılık, ortodontik tedaviler dişlere herhangi bir zarar vermez.

Diş yamukluğu problemlerinin kaynağı ise millet olarak diş fırçalama alışkanlığımızın olmamasıdır. Diş fırçalama sadece dişlerin temiz ve sağlıklı kalmasını sağlamaz aynı zamanda oluşacak yapısal sorunların da oluşmamasına ve ya ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu sebeple ortodontistler günde en az 2 defa ve minimum 2 dakika dişlerin fırçalanmasını tavsiye ediyor. Ortodontik tedavide İstanbul’dan ve Türkiye’nin pek çok yerinde yapısal çene ve diş problemi yaşayan insanlar Şirinevlerde ortodonti uzman doktorunu tercih ediyor. Siz de çenenizde, dişlerinizin diziliminde ve ya dişe çene yapısından kaynaklı asimetrik bozukluklarınız için mutlaka bir diş uzmanına danışın.