Sarıyer Diş Doktoru - 24 saat açık acil nöbetçi dişçi hizm. 0212 283 59 47

Yeni bir gülüş, yeni bir başlangıç için işe diş teli ile başlayın. Klinik uluslararası standartlarda ağız ve diş sağlığı konusunda ağız diş düzeltme hizmetlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmektedir. Tüm imkânları ona göre hazırlanmıştır. Klinik misyonu, kalite ve prensiplerden ödün vermeden hizmet vermektir.

> Tatilde ve bayramda açık diş tedavi hizmetleri
> Sarıyer acil diş
> Sarıyer dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
> Sarıyer nöbetçi dişçi telefon numarası (0212) 283 59 47
> Sarıyer 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
> Sarıyer cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Kendilerine tedavi için gelen hastalarına ortodonti konusunda en son teknolojiler aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Hasta memnuniyeti de her geçen gün artış göstermektedir. Böylelikle kalite standartlarını korumaktadır. Bilimsel tüm gereklilikleri yerine getirerek hizmet vermeyi hedefleyen klinik, aynı zamanda Sarıyer bölgesinde ilk olarak 24 saat açık acil nöbetçi Sarıyer diş hekimi adıyla tıp alanında hizmet veren klinik olmuştur.

sarıyer diş acil nöbetçi

Nedir Bu İşlem?
Diş hekimliği bölümünün bir uzmanlık dalı olan ortodonti; diş, çene ve yüz kompleksini normal yapı ve gelişim tedavisini gerçekleştiren bilim dalıdır. Aslında önceleri estetik amaçla işe başlanan bu dalda teknolojinin de gelişmesiyle zaman içerisinde sınırları genişletilip, bu günkü konumuna ulaşmıştır. Günümüzde ortodonti uygulamaları artış göstermiştir. Son yıllarda yapılan araştırma sonuçlarına göre esnekleştirme uzmanlarına başvuran insan sayısı artış göstermiş ve dişler konusundaki problemler çözümlenmiştir. Genetik, gelişim yetersizlikleri, çeşitli yanlış alışkanlıklar gibi nedenlerden dolayı oluşan rahatsızlıklar sonucu branşa duyulan ilgi de artış göstermiştir. Bazı diş tedavilerinde yaş sorun olabilmektedir. Fakat hastaya gerektiren dişsel düzeltmelerde yaş sorun değildir. Hasta kaç yaşında olursa olsun tedavi mümkündür.

Eğer hastanın kemik yapısında bir düzensizlik söz konusu ise yaş önemlidir. Bu durumda fonksiyonel tedaviye gereksinim vardır ki bu tedavi de ergenlik çağına kadar olan sürede gerçekleştirilmelidir. Ortalama tedavi süresi 24 ay olmasına rağmen kişiden kişiye değişmektedir. Yetişkinlerin tedavisi çocukların tedavisine göre biraz daha uzun sürmektedir.

Aparey Kalitesi
Aparey aygıt anlamına gelmektedir. Kullanılan bütün düzenekler bu adla isimlendirilmektedir. Çok fazla çeşidi olan apareyler Sarıyer 24 saat açık acil nöbetçi diş hekimi seçiminde profesyonel uzmanları ile kaliteli seçimler yapmaktadır. Bazı apareyler ağızdan çıkarılıp takılabilir. Bunlara hareketli aparey denir. Bunların üzerlerine konulan yaylar, vidalar düzeltilmesi gereken dişlere bir kuvvet uygular. Hareketli apareylerin bazıları hem alt hem üst çeneye oturur ve tek gövdeli olan bu aygıtlarla ortopedik tedavi yapılmaktadır. Bazı aygıtlar dişler üzerine yapıştırılan oluklu bir metal ile bu oluklu metallere uygulanan tellerden oluşur. Bunlara sabit aparey denilmektedir. Aparey seçerken en kısa zamanda en etkin tedavi yöntemine göre tercih edilir. Sabır ve özen gerektiren bir tedavidir. Bundan dolayı diş teli yaptıranları dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu dikkat edilmesi gereken hususlar Sarıyer’deki klinikte bulunan doktorlar sayesinde kontrol edilmekte, daha sonra tedavi gerçekleştirilmektedir.

Tedaviden Aşaması
İşleme başlamadan önce çürük dişler tedavi edilir ve diş eti tam sağlıklı duruma getirilir. Tedaviye başlanınca ortodonti uzmanı, koyduğu tanıya göre hastaya bir aparey uygular. Bu apareye ve dişlere çok iyi bakılması, dişlerin düzenli fırçalanması şarttır. Özellikle sabit aygıtlarda dişlerin üzerinde plak oluşması çok daha kolay olduğundan özen gösterilmelidir. Tedaviye başlandıktan sonra hasta ayda bir kere kontrol edilir. Hekim, kontroller sırasında tavsiyelerde bulunur. Hastanın durumuna göre randevular verilir. Apareylerde oluşan kırılma, kopma veya ağza yapışan düzeneklerde çıkma varsa hekim, bu konuda elinden geleni yapar ve sorunu en kısa zamanda çözüme kavuşturur. Ortodontik tedavide fiyatlar hastanın dişlerinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Sizlere uygun fiyat imkânı sunan Sarıyer ortodonti kliniği en çok tercih edilenler arasındadır.