Kağıthane Diş Doktoru Özel 24 Saat Açık Acil Dişçi Kliniği

0212 283 59 47

kağıthane diş acil

Yunancada düzgün ve diş kelimelerinin birleşiminden oluşmakta ve düzgün diş tedavisi olarak bilinmektedir. Ağız ana bilim dalı, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün bir şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin tedavisi ile ilgilenen diş hekimliliğinin bir uzmanlık dalıdır.

Genel Poliklinik olarak verdiğimiz tedavi hizmetleri nelerdir
- Kağıthane acil diş
- Kağıthane dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
- Tatilde ve bayram açık diş kliniği hizmeti,
- Kağıthane nöbetçi dişçi telefon numarası 0212 283 59 47
- Kağıthane 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
- Kağıthane cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Teknolojinin ilerlemesi ve imkânların da artmasıyla günümüzde ortodonti bilimi sadece diş bozukluklarını düzeltmemekte, alt ve orta yüz bozukluklarını da tedavi etmektedir. Tıp dalı; alt ve üst çenenin birbirlerine göre konumunu ve dişlerin ilişkisini üç boyutlu olarak incelemektedir. Üç boyutlu tedavi fırsatı sunan Kâğıthane diş doktoru başarılı diş tedavileri ile tanınmaktadır.

Sürekli Hizmet Vermektedir
Diş tedavileri aksatmaya ve geciktirilmeye gelmez. Özellikler ağız ve diş bozukluklarının en kısa zamanda tevdi edilmesi büyük önem arz etmektedir. Ortodontik bozuklukların sebepleri arasında genetik ve çevresel faktörler vardır. Çevresel faktör olarak ilk gerekli özenin gösterilmemesi söylenebilir. Gerekli özen gösterilmediği durumlarda küçükken süt dişleri erken dökülür ve sonradan çıkan dişlere yer kalmama durumuna sebep olur. Uzun süreli emzik ve biberon kullanımı elini emme, dudak emme, kalem ısırma gibi nedenler de diğer çevresel faktörlerdendir. Çocuklarınızda oluşan diş ve çene bozuklukları tedavisinde daha fazla vakit kaybetmemenizi Kağıthane ortodonti’nin sağladığı hizmetlerle sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren gece gündüz nöbetçi hekim bulunduran ayrıca bir takım özel hizmetleri de hastalarına sunmaya çalışan Kağıthane ortodonti’de deneyimli doktorlar görev yapmaktadır ve dişlerinizin sağlığı ve estetiği için özenle çalışmalarını sürdürmektedirler. 7 gün 24 saat açık olan poliklinik tüm diş ve diş eti hastalıkları tedavisi ve protez diş uygulaması hizmetleri ile sizlerin tercihindedir.

Kağıthane ortodontist uzmanları tedaviyi nasıl yapar?
Tedavinin süresi tamamen dişlerinizdeki bozukluğun durumu ve tedavi aşamalarının sayısıyla ilgilidir. Tedavi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle hasta muayene edilir ve detaylı değerlendirmeler için diş röntgeni kayıtları alınır. Diş ölçüleri, çene kemiklerini ve tüm dişleri gösteren röntgenler, büyüme ve gelişimi gösteren el bilek röntgeni, hastanın ağız içi ve dışı fotoğrafları elde edilir. Bunlar detaylı bir şekilde değerlendirilerek tedavide kullanılacak apareyler ve uygun tedavi yöntemi belirlenir. Lazımlık için yaş sınırı değiştiğinden periyodik muayeneler önemli olmaktadır. Tedavi yaşı her hasta için değişmektedir. Bazı çene bozuklukları için erken teşhis gerekirken, bazı dişsel bozukluklar için 10-12 yaş uygun olmaktadır. Hastanın genç, çocuk ya da yetişkin olması sadece tedavi tipini değiştirmektedir. Fakat Kâğıthane ortodonti tüm tedavilerinin süresini istenilen süre zarfında bitirmeye özen göstermektedir. Normal bir sabit işlem ortalama 2 yıl sürmektedir. Fakat 1 yıldan az süren ya da 3-4 yıl gibi uzun zaman alan bozukluklar da mevcuttur. Büyüme ve gelişim döneminden faydalanılarak gerçekleştirilen iskeletsel çene ortopedisi tedavilerinin süresi, büyüme ve gelişimle paralel olarak uzamaktadır. Tedavi süresini tabi ki hastanın doktoru ile işbirliği de etkilemektedir. Hekimin söylediklerine uyulması, apareylerin düzenli kullanılması ve ağız hijyenine önem verilmesi tedavinin süresi kısaltmakta ve daha sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Uyumlu ve anlaşmalar sağlayan doktorları sayesinde doktor hasta ilişkisine Kâğıthane Ortodonti’de de önem verilmektedir.

Dikkat Edilmeli
Yapılması gereken hususlar vardır. Özellikle çocuklar daha dikkatli olmalıdır. Bundan dolayı çocuk tedaviye istekli olmalıdır. Anne babaların tedavi süresince çocuklarıyla ilgilenmeleri, motive etmeleri, desteklemeleri gerekmektedir. Böylece, tedavi planlandığı zamanda ve başarılı bir şekilde sonuçlanabilecektir. Hekimin tavsiyelerine uyulmalı ve dişler düzenli bir şekilde fırçalanmalıdır. Tedavi uygulandıktan sonra ağız bakımına çok dikkat edilmelidir. Hekimin uyardığı yiyecek ve içeceklere özen gösterilmelidir. Tedaviye başlandıktan sonra, kontroller aksatılmamalıdır. Hasta ayda bir kez gitmelidir ve randevular aksatılmamalıdır.