Hızlı Ortodonti Tedavisi - 3 ile 5 ay arasında !

Daha beyaz, daha sağlıklı ve daha düzenli dişler elbette herkesin hayalidir. Kimileri buna doğuştan sahip olurken kimi insanlar ise ya doğuştan bundan mahrum kalmıştır ya da sonradan yaşadığı bir olay ve ya kazadan dolayı bu durumdan mahrum kalmış olabilir. Diş teli tedavisinin amacı yamuk ve düzensiz dişleri bir araya toplamak ve düzenli bir şekilde sıralamaktır. Ancak herkesin de bildiği gibi oldukça uzun bir tedavi sürecine sahiptir. Ancak şimdilerde ise yabancı bir bilişim firmasının ürettiği bir cihaz sayesinde hızlı ortodonti tedavisi gerçekleştirmek mümkün. Cihazın çalışma prensibi dişlerinize ufak titreşim dalgaları göndererek daha iyi hizalanması ve bu süreci hızlandırması gibi temel ve basit özelliklerden ibaret. Bu yöntem ile diş teli tedavisinin yarı yarıya bir süreye indiğini gözlemlemek de mümkün. Herkes tarafından kullanılabilecek olan cihazın kullanım şekli ise her gün 20 dakika boyunca dişlerinize koymanız gibi kolay bir kullanıma sahiptir. Bu süre boyunca dişlerinize gönderilen 30Hz lik titreşimler sayesinde dişleriniz daha hızlı bir şekilde düzene girecektir. Günlük hayatınızda herhangi bir iş ile meşgulken bile uygulayabileceğiniz tedavi hızlandırıcı aygıt dişlerinize yerleştirdiğiniz bir plastik parçasının ucuna bağlı olan titreşim motorundan ibaret. Aynaya baktığınızda ağzınızdan bir cihaz çıktığını görseniz de burada asıl önemli olan konu günlük hayatınızda herhangi bir zamanda size engel olmadan bu tedaviyi uygulamak mümkün ve oldukça kolay.

hızlı ortodonti

Kök Hücre Uygulaması
Kemik kaybı olan hastalarda uygulanan kemik iyileştirme hızını arttırıcı kök hücre yöntemi artık ortodonti alanında da kullanılıyor. İnsan kanı kök hüre deposudur. İnsan bedeninden alınan belirli bir miktar kan farklı uygulamalar ardından tekrar iyileştirici bir özellik olarak kişiye enjekte edilmektedir. Ortodonti sektöründe ise bu uygulama kemik hacmini doldurmak ve diş hareketlerini daha hızlı bir hale getirmek için kullanılmaya başlandı. Bu da daha kısa tedavi süresi yani hızlı ortodonti tedavisi anlamına geliyor. Henüz çok yaygın olmasa da daha çok geliştirilerek daha yaygın ve işlevsel bir hale getirilebilecek olan tedavi yöntemi oldukça mutlu edici bir oranda tedavi süresini kısaltmakla kalmıyor normal tedaviye göre daha sağlam bir diş yapısı sunuyor. Yani hem daha da sağlıklı dişlere sahip olurken aynı zamanda normal tedavi için harcayacağınız zamanı kısaltarak iki kat karlı bir tedavi süreci geçiriyorsunuz. İlk olarak amerakida bulunan bu yöntem her yıl gerçekleştirilen ortodonti kongresi ile dünyanın her yerinden ortodontistlerin huzurunda tanıtıldı. Türkiye’de ise bu yöntemi ilk tanıtan isimlerden birisi olan ortodontist Doktor Ayşe yalçın, ortodonti kongresinden yeni geldiği dönemlerde basına müjdeli haberi veren Yalçın bu konu hakkındaki heyecanını gizleyemedi. Gerçekten de önemli bir buluş olan tedavi uygulaması biraz daha geliştirilmesi durumunda tüm hastalar tarafından ısrarla istenilecek bir durum haline gelmesi bekleniyor.

Daha Kısa Sürede Sağlıklı Dişler
Herkesin isteği olan sağlıklı diş ve ağız yapısı yine herkes tarafından ortak görülen bir engel ile insanların hevesini yarım bırakmaktadır. Standartlar dâhilinde 12 ile 18 ay arasında görülen tedavi süreci bazı durumlarda 30 aya kadar çıkabiliyor ve bu da insanların gözünü korkutuyor. Ancak bu yeni yöntemler sayesinde neredeyse yarı yarıya inen tedavi süreleri ağzında tel ile görünmek istemeyen insanların dişlerini yaptırmasına öncülük edecekmiş gibi görünüyor.