Etiler Diş Hekimi - Acil 24 Saat Açık Nöbetçi Dişçi 0212 283 59 47

Şüphesiz hepimiz ortodonti terimini duyduk veya tedavi olanı gördük. Peki, bunların hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Ortodonti nedir? Niçin gereklidir? Kişiye uygulanacak tedavisi bünyesinde hangi aşamaları barındırmaktadır?

Bünyemizde gece yaptığımız tedavilerin bazıları aşağıdaki gibidir.
1) Etiler acil diş
2) Etiler dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
3) Etiler nöbetçi dişçi telefon numarası (0539)-857-92-02
4) Etiler 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
5) Etiler cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi
6) Tatilde ve bayramda açık diş doktoru tedavi uygulamaları

İşlemin tanımı dişlerimizde oluşan çapraşıkların ve kötü konumlandırılmış dişlerin iyileştirilmesi görevini üstlenen diş hekimliği dalıdır.

etiler diş acil doktor

Gerekliliği birçok uzman doktor tarafından duyurulmuş olmakla birlikte, günümüzde sık uygulanan sağlık uygulamalarından birisidir. Peki, ortodonti tedavisi niçin gereklidir?

Ortodontinin Önemi
• Yamuk dişler kaslarınızı normal dişlere göre daha fazla yorar. Çünkü bu işler siz ağzınızı ve dişlerinizi hareket ettirirken çene kaslarına baskı yapmaktadır. Durum böyleyken temporomandibular dediğimiz eklem bozuklukları baş göstermeye başlar. Bu tür eklem bozukları ise baş, sırt ve omuz ağrılarına yol açar.
• Kötü konumlanmış dişlerin temizliği zordur. Ağzımızın diş ve diş eti hastalıklarına sebebiyet veren mikroplardan arındırılması bu dişler için çok zordur. Hal böyle olunca dişlerinizin çürüme, diş etinizin mikrop kapması ve neticesinde dişinizi kaybetme olasılığınız bir hayli yükselmektedir. Tüm bunların haricinde arkalarda saklanmış yemek kalıntıları zamanla ağızınızda koku yapmaya başlayacaklardır.
• Çapraşık diş ister üst çenede ister alt çenede olsun, dışarıdan bakıldığında görülmektedir. Hal böyleyken dişleriniz estetik görünümünü kaybedecektir. Çeşitli psikolojik problemlere yol açmakla birlikte, kendinizi kötü hissetmenize yol açabilir.

Ortodontist Özel Tedavileri Hangi Aşamaları İçermektedir?
Kötü konumlanmış dişlerin iyileştirilmesi sürecinde dört aşama yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki her aşama önemli, her aşama gereklidir. Her aşamanın bir gayesi vardır. Şimdi dilerseniz aşamalardan bahsedelim.
• Birincisi muayene ve hangi dişlerin çapraşık olduğunun tespitidir.
• İkinci aşama tedavi sürecinde hangi yolların izleneceği ve hangi yöntemlerin kullanılacağının saptanmasıdır.
• Üçüncü aşama ise ikinci aşamada planlanan ve çizelgelenen yolların uygulanmasıdır.
Son aşama ise tüm bu uygulamaların bitmesi ile başlar. Son aşamanın adı pekiştirme uygulamalarıdır. Uzmanlara göre her aşama çok önemli ve gereklidir. Fakat uyarmalıyız ki ilk aşamayı kesinlikle atlanmamalı ve son aşamanın dikkat edilmesi gereken hususlarına özen gösterilmelidir.

İlk ve Son Aşamanın Gerekliliği Hakkında
Bazı dişlerinizin çapraşık olduğunu hissediyor ve tedavi olmak istiyor olabilirsiniz. Fakat gerçek şu ki diş ya da dişlerinizin ortodonti gerektirdiği yalnızca uzman tarafından tayin edilir. Olası bir problemle karşılaşmamak için sizi önce muayene edecek bir doktora gitmelisiniz. Son aşamada dikkat edilmesi gereken hususlara gelecek olursak, doktorunuzun söylediklerine birebir uymalı, ağzınızı temiz tutmaya çalışmalı ve doktorunuz hangi temizleme ürününü kullanmanızı öneriyorsa onu kullanmalısınız.

Bu Tedaviyi Kimler Yapabilir?
Tanımı yapılan ve tedavi sürecinde yaşananlardan bahsedilen işlemi doktor kimliğini kazanmış diş hekimleri yapabilir. Günümüzde her devlet hastanesinde bir ortodontist bulunmaktadır. Bununla birlikte özel hastanelerde birçok bulunmaktadır. Tüm bunların haricinde özel muayene açan ağız düzelticiler mevcuttur. Hangisinde tedavi olacağınız sizin vereceğiniz bir karardır. Farklarından bahsetmemiz gerekirse özel muayene, devlet hastanesi veyahut özel hastanede tedavi olmanız yalnızca ekonomik ögeleri etkiler. Alacağınız hizmetin kalitesini etkilemez. Bunu etkileyen unsur işlemi yapan doktordur. İstanbul’da Etiler ortodonti çok tercih edilmektedir.

Neden Etiler ?
Tedavinizi yapacak doktorun işinde bilgili, uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir, öyle değil mi? Elinde malzeme olarak ihtiyacı olan her şeyin mevcut olması da işlemin kalitesini olumlu etkileyecektir. Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız tercihiniz Etiler ortodonti olmalıdır. Takdir edersiniz ki branş kapsamlı bir uygulamadır ve bu işi uzmanı yapmalıdır.