Esenler Diş Hekimi - Daima Ucuz Tedaviler
24 saat açık acil nöbetçi dişçi - 0212 283 59 47

Çocukluktan itibaren süt dişlerimizin dökülmesiyle çıkan asıl dişlerimizin temizliğini ve bakımını yeterli ölçüde yapmadığımızda birçok problem yaşamaktayız. Bu problemler arasında çürüme, diş minelerine zarar verme, dişlerin sararması, diş eti kanamaları gibi daha birçok sayılabilir. Bunlar arasından ise dişlerin sararması sigara kullanımının, aşırı çay ve kahve tüketiminin olmasına dayandırılabilir ve dışarıdan estetik açıdan oldukça çirkin görünmektedir. Bu yüzden bakımına ve temizliğine özellikle sigara kullanan bireyler bir hayli dikkat etmektedir.

Esenler acil diş
Esenler dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
Esenler nöbetçi dişçi telefon numarası (0539)-857-92-02
Esenler 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
Tatilde bayramda açık olan diş tedavi hizmetleri
Esenler cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

esenler acil diş

Dişlerimizde ki bir takım problemler ise bize bağlı olmadan genetik açıdan da oluşabilir. Örneğin ortodontik problemler denen dişlerin eğri ve çapraşık çıkması, genetik olduğu için dişlerinde böyle bir problem olan kişinin yüksel ihtimalle çocuğunda da bu problem görülebilmektedir. Sadece genetik değil aynı zamanda sonradan da gelişebilen bu problemler şu şekilde ilerle: Burun kanallarındaki tıkanıklık veya burnun et olan kişilerin zor nefes almasından dolayı ağzı açık uyudukları için de güne yorgun başlarlar sonrasında ağız kuruluğu ve diş eti kanamaları meydana gelebilir.

Gece ağızdan nefes almak zorunda kalan bu kişilerin üst çenelerinde dar ve derin bir damak yapısı oluşur. Bu kişilere erken tedavi uygulanmadığı takdirde yüzlerde uzun bir görünüm ve alt çene geriliği meydana gelebilir. Bu nedenle Esenler diş hekimi bu gibi tedavileri teşhis ettiği sürece geciktirmeden yapmaktadır.

Ortodontik problemlere örnek verecek olursak: Üte ileri itim, Çapraz kapanış, Çapraşıklık, Açık Kapanış, Diestema, Orta Hat Uyumsuzluğu, Örtülü Kapanıştır. Üte ileri itimde üst dişler alt dişlerden daha ilerde ya da alt dişler daha geride kalmaktadır. Çapraz kapanışta, üst ön dişler alt dişlerin gerisinde olarak kapanmaktadır. Çapraşıklıkta ise çenelerde dişler için yeteri kadar yer olmadığı için çapraşıklık görülebilir. Açık kapanışta da alt ve üst ön dişler kapanmamakta ve aralık kalmaktadır. Bu rahatsızlık kötü alışkanlıklar ile (parmak emme) oluşabilmektedir. Diestema da, diş eksikliği olan kişilerde dişlerinde de boyutsallık açısından farklılık olabilir. Hem estetik hem de konuşma bozukluğu gerçekleşir. Örtülü kapanış, üst ön dişler alt dişleri çok fazla örtmektedir. Hatta bazı kişiler alt dişler üst damağa kadar değmektedir. Orta hat uyumsuzluğunda ise alt orta hat ile üst orta har arasında uyumsuzluk vardır. Arka bölgede kapanış bozukluğu görülmüştür.

Dişlerde bulunan bu çapraşıklık ve eğrilik hem estetiksel açıdan hem fonksiyonel açıdan hem de konuşma sırasında bazı sıkıntılar çıkartabilir. Bu sıkıntılar gidermek için teknolojinin gelişmesiyle birlikte tedavi yöntemleri de gelişmektedir. Son zamanlarda ortodentik problemler için 24 saat gece açık acil Esenler diş doktoru doktorun birkaç yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan biri ortodontide lingual tedavi yöntemi olup, içerden tel takılma yöntemidir. Dışarıdan hiçbir şekilde görülmeyen bu teller takılmadan önce dişlerin ölçüsü alınır, bu ölçüye göre dişlerin arkasından takılmak üzere bilgisayar ortamında özel altından braketler hazırlanarak bu braketler dişlerin arkasından doğru yapıştırılarak halledilir. Bu teller her kişinin kendi diş formuna göre ölçü alınarak özel yapılmaktadır.

Hastalar tarafından en çok gelen sorulardan biri de tel takılma esnasında ağrı yapar mı sorusudur. Dişlerinizin arka tarafına takılan tel takılırken zaten 1 saat kadar bir sürede halledildiği için bir problem yaşamazsınız ancak üzerinden 72 saat geçtikten sonra dişlerinizde uyuşma, çiğneme zorluğu, baskı yapma gibi birkaç sorun yaşayabilirsiniz. Bu ağrılarınız da 1 hafta kadar sürdükten sonra sona erecektir. Esenler ortodonti hakimiyetini ele almıştır. Ağrı kesici kullanarak bu ağrılarınıza çözüm bulabilirsiniz. Ağrı eşiği düşük olan kişiler ağrılarını daha şiddetli ve uzun süre yaşayabilirler.