Eminönü Diş Doktoru - 0212 283 59 47

24 Saat Açık Acil Nöbetçi Dişçi

eminönü diş acil nöbetçi

Ortodonti düzgün diş anlamına gelmektedir. Çapraşık dişlerin düzeltilmesi, çene kemiği ve dişlerin doğru yerde ve doğru konumda olmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Sağlıklı ve düzgün dişlere Eminönü Ortodonti sayesinde sahip olmak artık çok kolay. Sağladığı hizmetler ve teknolojik cihazlarıyla kaliteli bir tedavi sunmaktadır. Çene ve yüz bölgesindeki bozuklukların teşhis ve tedavisi işlemlerini gerçekleştirir. Kapanış bozuklukları ve dişlerin çenedeki konumlarının nasıl olduğunu inceleyen, teşhis koyan, bu bozuklukları önleyen ve tedavi eden diş hekimliği dalıdır. Bu tedaviyi görenlerin büyük çoğunluğu görünüşlerini ve gülüşlerini iyileştirmek isteğindedirler. Diş sağlığını etkileyen birçok ortodontik problem de bulunmaktadır. Bu durumda çürüğe ve diş eti hastalıklarına yatkınlık da artmaktadır. Ağız solunumu sonucu ön açık kapanış oluşabilmektedir. Bu dişlerin plak biriktirmesini sağlar ve buna bağlı olarak bireyde çürük ve hastalık olasılığı artış gösterir. Derin kapanış veya diğer ağız problemleri dişlerin daha çabuk aşınmasına neden olur. Bu aşınmalarda dişler; alveol kemiği aracılığıyla çene eklemine olan basıncı artırırlar. Bu beklenmedik basınlar baş ve yüz ağrılarına neden olmaktadır. Bazı çene eklemi rahatsızlıklarının sebebi açık kapanış, derin kapanış veya çapraz kapanış olmaktadır.

Tedavinin Amacı ve Bu Amacım Maliyetlendirilmesi
Sgk tarafından Eminönü ortodontist uzmana yaptırmanız durumunda daha uygun fiyatlarla karşılaşacaksınız. Uygulamaların maliyeti hakkında hasta muayenesi yapılmadan herhangi bir maliyet bildirmek güç bir durumdur. Bunun nedeni, bildiğiniz üzere; hastaların farklı bozukluklarının olması ve tedavi yöntemlerinin farklı olmasıdır. Ayrıca, kanunen kabaca da olsa ortodonti maliyet bilgisi vermek yasaktır. Maliyetini etkileyen unsurlardan bir tanesi de tedaviyi uygulayan doktorun tecrübesi ve anlaşmasıdır. Bizler maliyet belirlerken; doktorumuzun eğitimi; randevulara gelebileceğiniz günler, size sunduğumuz maliyet tedavinin ne kadarını kapsadığı, daha sonra ek maliyetlerin çıkıp çıkmaması durumları, ödeme seçeneklerimiz, taksitlendirme imkânlarımız, hafta sonları dahi randevu alabilme durumunuza göre belirlemekteyiz. Müşteri memnuniyeti her sektörde önemli olduğu gibi, sağlık sektöründe birinci en önemli husus olmaktadır.

Tedavi Yaşı
Eminönü içindeki tedavide yaş sınırlaması olmadığından, yetişkin bireylerin özel tedavileride çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tedavi hastada mevcut olan diş bozukluğuna göre değişmektedir. Parmak emme, dil itme gibi alışkanlıkların önlenmesinde mümkün olduğu kadar erken tedaviye başlanmalıdır. Özellikle büyüme ve gelişim dönemlerinin seçilmesi tedavinin kısa sürede sonuçlanmasını ve tedavi sonuçlarının kalıcılığını sağlamaktadır. Şiddetli iskeletsel bozuklukların olduğu durumlarda ise, bireyin gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Çünkü bu gibi durumlarda ortodontik ve plastik cerrahi tedavisi birlikte uygulanmaktadır.

Bilinmesi Gerekenler
İyi planlanmış ve doğru zamanlama ile yapılan uygulama, ortalama 12- 18 ay sürebilmektedir. Ortodontik tedavi aşamaları üç aşamadan oluşmaktadır ve tedavinizin ne kadar süreceği, sorununuza bağlıdır. Hazırlık safhası, tedavi aşaması, braketlerin takılması genel aşamalarıdır. Tedavi bitiminde braketlerin çıkarılması gerçekleştirilmekte ve pekiştirme dönemine geçilmektedir. Öncelikli olarak ağzınızda bulunan çürük dişler tespit edilir ve gereken tedavi uygulanır. Aynı işlem eğer varsa, diş eti kanaması problemleri için de gerçekleştirilir. Daha sonra ortodonti uzmanımız konuya tanıyı koyar ve sizin için uygun olan aparey hazırlanır. Dişlerimizin düzelmesi için bu takılan apareylere özenle bakılmalıdır. Diş fırçalamasına özen gösterilmelidir. Tedaviye başlanmasının ardından hastalar aylık düzenli olarak kontrollere çağırılmakta ve kontrol edilmektedir. Olası bir durum dâhilinde müdahale edilmektedir. Ortodontik tedavinizde pişman olmamanız ve memnun kalmanız için en iyi hizmeti vermekteyiz.