Beyoğlu Diş Doktoru 0212 283 59 47 - Acil Nöbetçi Dişçi

beyoğlu nöbetçi acil diş

Cumartesi ve Pazar günleri dahil 24 saat açık olan çok nezih uzman hekimlerin bulunduğu hastane tarzında bilinen ve gülüş tasarımlarının da yapıldığı Beyoğlu Ortodonti polikliniği tüm diş ve diş eti tedavileri ile protez diş uygulaması tedavilerini gerçekleştirmektedir. Ağız ve diş sağlığı, sağlık konusunda büyük bir önem arz etmektedir ve tedavisine özen gösterilmelidir. Bundan dolayı da gideceğiniz ortodontistler işinde uzman olmalıdır.

1- Beyoğlu acil diş
2- Beyoğlu dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
3- Beyoğlu nöbetçi dişçi telefon numarası (0539)-857-92-02
4- Beyoğlu 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
5- Tatilde bayramda açık olarak diş tedavi hizmetiveriyoruz.
6- Beyoğlu cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi alanında uzman ve profesyonel polikliniğimizde kaliteli hizmetler sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti bizler için en önemli husustur.

Beyoğlu Ortodontist Uzmanları İle Ortodontik Tedavi Aşamaları
İlk olarak muayene aşamasından oluşan ortodontik tedavide, detaylı olarak inceleme ve araştırma yapıldıktan sonra ortodontik tedaviye ihtiyacınız olup olmadığına karar verilmesiyle tedaviye başlanır. Yaklaşık tedavi süresi ve tedavi maliyeti sizlere bildirilir. Ortodontik tedaviye başlanmadan önce ağzınızda çürük diş olup olmadığı tespit edilir, eğer çürükler varsa gerekli tedaviler uygulanır. Yine önceden var olan diş eti problemleriniz de çözüme kavuşturulur. Tam olarak ortodonti tedavisine başlamadan önce hekimler, tüm dolguları ve diş taşı temizliğini yapmaktadır. Tüm bunların sonunda ortodontik tedavi yapmanız uygunsa planlama aşamasına geçiş yapılır. Bu aşamada amaç, kayıt ve verileri toplamaktır. Ağız ve diş fotoğraflarınız çekilir. Alt ve üst çene ölçüleriniz alınır. Yan kafa filminiz, el ve bilek filminiz, ön ve arka yön kafa filminiz çektirilir. Genişletme apareyi ya da hareketli aparey tedavisi için gerekli ölçüler alınır. Bu kayıtların toplanmasının ardından bu veriler doğrultusunda hekimimiz o gün ya da başka bir güne randevu verir ve tedavi sürecinizi planlar. Daha sonra en önemli aşama tedavi aşamasına geçilir. Bu tedavi ağrılı bir tedavi olarak düşünülmelidir fakat öyle değildir. Eğer braket yapıştırılan bir tedavi görüyorsanız, tedaviye genelde üst çeneden başlanır ve alt çeneye birkaç seans sonra geçilir. Tedaviye başlandığında bir ya da daha fazla azı dişinize bant geçirilir. Daha sonra braketler yapıştırılır. Braketlerin takımından sonra ark telleri takılır. Son olarak ark telleri ligatür telleri veya elastik lagatürlerle braketlere bağlanır. Tüm bu işlemler neticesinde ortodontik tedaviniz başlamış olmaktadır. Ortodontistimiz bir sonraki randevu tarihini sizlere bildirecektir. Randevularınıza düzenli olarak gelmelisiniz.

Tedavi Sonrası
Tedavinin ilk aşamasının sonrası aslında pekiştirme tedavisidir. Ortodontik tedavi ile dişlerinizin düzeltilmesinden sonra dişi saran dokular, kemik dokunun henüz tam olarak olgunlaşmamasından dolayı zaman gerekmektedir. Ortodonti tedaviniz için dişinize takılan tel veya diğer aygıtlar çıkarıldıktan sonra dişleriniz eski pozisyonlarına dönmek istemektedir. Bunu engellemek için tedavi sonrası olan pekiştirme tedavisi uygulanması gerekmektedir. Pekiştirme tedavisinin süresi ve bu tedavi esnasında kullanılacak aygıt türü, ortodonti tedavinizin süresi, yaşınız, tedaviniz esnasında gerekleştirilen diş hareketine göre değişiklik göstermektedir. Ortodontistimiz size en uygun pekiştirme aygıtını tespit etmekte ve braketleriniz çıkardığı gün bu aygıtı takmaktadır. Bu apareyler dişlere bir kuvvet uygulamamaktadır. Bundan dolayı bir sorun teşkil etmemektedir. Apareylerinizi temiz ve güvende tutmaya, özenli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Ağzınıza uygun olmadığını hissettiğiniz aygıtlar kullanıldığında hekiminize bildirmelisiniz. Aslında aktif bir tedavi olmayıp, sabır gerektiren bir süreçten oluşmaktadır. Ortodonti tedavisi sonrası sizlerde değişiklikler elbette olabilmektedir. Sesinizde az da olsa değişim gerçekleşebilir. Çiğneme alışkanlıklarınız zamanla düzgün hale gelir. Estetik ve psikolojik olarak rahatlar, artık daha güzel bir görünüme sahip olursunuz. Gülümsemelerinizi çekinmeden gerçekleştirirsiniz. Dişlerinizi saklamak yerine, dişlerinizi gösterme çabasında olursunuz. Tedavi için tercih ettiğiniz Beyoğlu Ortodonti ve hizmetleri sayesinde sağlıklı dişlere ve sağlıklı bir ağza sahip olursunuz.