Bayrampaşa Diş Doktoru - 0212 283 59 47

24 Saat Açık Nöbetçi Acil Diş Hekimliği

bayrampaşa acil diş nöbetçi

Herkes dişlerinin güzel görünmesini ve sağlıklı olmasını ister. Hepimiz biliyoruz ki dünyanın en acı ağrılarından biri de diş ağrısıdır. Dişlerimizin temizliğine dikkat etmediğimiz sürece çürüme ve sararma gibi sıkıntılar oluşacak ve estetik açıdan da sağlığınız açısından da oldukça kötü bir durum oluşacaktır.

Klinik Bünyesinde Zamanlanmış Planlamalar Aşağıdadır;
~ Bayrampaşa acil diş
~ Tatil ve bayramda açık diş tedavisi sağlık hizmetleri
~ Bayrampaşa dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
~ Bayrampaşa nöbetçi dişçi telefon numarası 0212 283 5947
~ Bayrampaşa 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
~ Bayrampaşa cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Dişlerinizin günlük fırçasını devamlı olarak ve günde akşam ve sabah olmak üzere 2 sefer yaptığımız takdirde dişlerimiz hem kendi renginde görünecek hem de sağlık açısından da bir problem oluşturmayacaktır. Dişlerimizin sararması, eğik, çarpık olması, çürümesi, ağız kokusu yapması toplum içerisindeki duruşumuzu estetik olarak zedelemektedir. Bu yüzden bir ortodentik problem olan eğik ve çarpık çıkmasını da artık birçok yöntemle değiştirebilmektedirler. Kelime anlamı olarak da düzgün-diş anlamına gelen ortodonti, yamuk ve eğik dişlerimizin düzeltilmesi için uğraşan bir alandır. Dişlerimizdeki çapraşıklık sadece estetik açıdan değil konuşma bozukluğu da yapabildiği için hayatımızı daha da çok etkilemektedir.

Bayrampaşa Ortodonti binasında bulunanlar arasındaki yöntemlerden biri de ortodontide lingual tedavi yöntemidir. Bu yöntem içerden diş takılma yöntemidir. İçeriden takıldığı için dışarıdan hiçbir şekilde belli olmayan diş telleri takılmadan önce dişlerin ölçüsü alınır ve daha sonra da ölçüsü alınan dişin arkasından takılmak üzere bilgisayar ortamında özel altından braketler hazırlanarak bu dişlerin arkasına doğru yapıştırılır. Her bireyin kendi diş formuna özel yapılarak gerçekleşir ve dışarıdan görünmediği için estetik duruşunu hiçbir şekilde bozmaz.

Hangi Yaş Grupları Yaptırabilir?
Ortodonti tedavisi için belirli bir yaş grubu olmamakla birlikte her yaş grubundan insan, çocuktan yaşlıya kadar yaptırabilir. Ancak çocuklar süt dişleri tamamen bittikten sonra yaptırmalıdır. Aynı zamanda çocuklarda daha da dikkatli olmak gerekir çünkü bazı parmak emen çocuklarda damak kubbeleri dar olabilir ya da damak şekli değişmiş olabilir. Bu yüzden damakları genişletilmesi gerekmektedir. Bu nedenle çocuklarda ancak 6-7 yaşlarından sonra bu tedavi yöntemlerine başlanabilir.

Ortodontik problemler genellikle kalıtsal sebeplerden kaynaklandığı gibi bazı durumlarda sonradan da gelişebilmektedir. Sonradan gelişmesi ise burun kanallarında tıkanıklık veya burnunda et olan kişilerde gerçekleşmektedir. Bu kişiler nefes alabilmek için gece uyurken ağzı açık uyuduğundan dolayı bir süre sonra diş eti kanamaları ve ağız kuruluğu gibi şikayetlerde bulunmaktadırlar. Bunu takiben üst çenesinde dar ve derin bir damak yapısı oluşmaktadır. Bu durum büyümekte olan kişilerde erken tedavi olmazsa uzun yüz görünüme ve çene geriliğine sebep olmaktadır. Derin damak yapısı yanı zamanda bazı durumlarda işitme kaybına da sebep olmaktadır. Büyüme ve gelişme zamanlarında diş hekimleri, kulak burun boğaz uzmanları ve ortodontistler tarafından çene darlığı daha önceden belirlenirse ortodontik aygıtlarla üst çene kısmı genişletilerek Bayrampaşa Ortodonti’de kolaylıkla tedavisi yapılabilir. Bununla birlikte KBB uzmanları burundan nefes alma problemini de ortadan kaldırmalı ki bu problem tekrar yaşanmasın.

Bayrampaşa Ortodonti Hastanesi Klinik Hekimleri
Bunu yaptırmak isteyen bireylerde genel olarak süre biraz uzun olduğu için problem olmaktadır. Bu tedavi süresi ise hastanın çenesinin anatomik yapısı ile birlikte yaşı, sahip olduğu hastalıkları, kullanılan teknik aygıtlara, hastanın tedavi uyumuna bağlıdır. Eğer hastanın hafif bir çapraşıklık durumu varsa 6-12 ay arasında değişmektedir. Fakat daha şiddetli iskeletsel bir uyumsuzluğu olan, alt ve üst çenede ileri veya gerilik bulunan kişilerde ise 2 ile 3 yıla kadar değişebilmektedir. İleri yaşlardaki ortodontik tedavi görecek cerrahi hastalarda ise tedaviden önce bir düzeltme yapılarak dişler düzeltilir ve sonrasında da cerrahi bir müdahale ile tedavi sona erer. Bu da yaklaşık olarak 1 yıl kadar sürmektedir. Bayrampaşa ortodontist aradığınızda buraya bakmanız yeterlidir.