Bakırköy Diş Doktoru - 0212 283 59 47 - Acil Nöbetçi Dişçi

bakırköy acil nöbetçi diş

Şüphesiz hepimiz ortodonti terimini duymuşuzdur. Hatta bazılarımız bizzat tanıklık etmiştir. Peki, ortodonti hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Ortodonti nedir ve niçin gereklidir?

Haftanın 7 Günü Zamanlanmamış Programlar Aşağıdadır
} Bakırköy acil diş
} Bakırköy dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
} Bakırköy nöbetçi dişçi telefon numarası 0212.283.59.47
} Bakırköy 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
} Tatilde bayramda açık olarak diş tedavisi hizmeti
} Bakırköy cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Ortodontinin tedavisi hangi aşamalardan oluşmaktadır? Bu yazımızda sizlere ortodonti tedavisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bakırköy`de diş doktoru,
Ortodontinin tanımı dişlerimizde oluşan çapraşıkların giderilmesi ile ilgilenen bir diş hekimliği dalı olarak yapılmaktadır. Gerekliliği birçok uzman doktor tarafından zikredilmiş olmakla birlikte birlikte, günümüzde sık uygulanan sağlık uygulamalarından birisidir. Peki, ortodonti tedavisi niçin önemli? Dişlerimizin çapraşık olması hayatımızda ve sağlığımızda neleri olumsuz etkiler?

Ortodontinin Önemi
• Çapraşık dişler kaslarınızı normal dişlere göre daha fazla yorar. Çünkü bu işler siz ağzınızı ve dişlerinizi hareket ettirirken çene kaslarına baskı yapmaktadır. Durum böyleyken temporomandibular dediğimiz eklem bozuklukları baş göstermeye başlar. Bu tür eklem bozukları ise baş, sırt ve omuz ağrılarına yol açar.
• Kötü konumlanmış dişlerin temizliği zordur. Ağzımızın diş ve diş eti hastalıklarına sebebiyet veren mikroplardan arındırılması bu dişler için çok zordur. Hal böyle olunca dişlerinizin çürüme, diş etinizin mikrop kapması ve neticesinde dişinizi kaybetme olasılığınız bir hayli yükselmektedir. Tüm bunların haricinde arkalarda saklanmış yemek kalıntıları zamanla ağızınızda koku yapmaya başlayacaklardır.
• Çapraşık diş ister üst çenede ister alt çenede olsun, dışarıdan bakıldığında görülmektedir. Hal böyleyken dişleriniz estetik görünümünü kaybedecektir. Çeşitli psikolojik problemlere yol açmakla birlikte, kendinizi kötü hissetmenize yol açabilir.

Ortodonti Tedavisi Hangi Aşamaları İçermektedir?
Kötü konumlanmış dişleriniyileştirilmesi sürecinde dört aşama yer almaktadır. Birincisi muayene ve hangi dişlerin çapraşık olduğunun tespitidir. İkinci aşama tedavi sürecinde hangi yolların izleneceği ve hangi yöntemlerin kullanılacağının saptanmasıdır. Üçüncü aşama ise ikinci aşamada planlanan ve çizelgelenen yolların uygulanmasıdır. Son aşama ise tüm bu uygulamaların bitmesi ile başlar. Son aşamanın adı pekiştirme uygulamalarıdır. Uzmanlara göre her aşama çok önemli ve gereklidir. Fakat uyarmalıyız ki ilk aşamayı kesinlikle atlanmamalı ve son aşamanın dikkat edilmesi gereken hususlarına özen gösterilmelidir.

İlk ve Son Aşamanın Gerekliliği
Verdiğimiz bilgilerden yola çıkacak olursak, bazı dişlerinizin çapraşık olduğunu hissediyor ve tedavi olmak istiyor olabilirsiniz. Fakat gerçek şu ki diş ya da dişlerinizin ortodonti gerektirdiği yalnızca ortodonti uzmanı tarafından tespit edilir. Olası bir problemle karşılaşmamak için sizi önce muayene edecek bir doktora gitmelisiniz. Son aşamada dikkat edilmesi gereken hususlara gelecek olursak, doktorunuzun söylediklerine birebir uymalı, ağzınızı temiz tutmaya çalışmalı ve doktorunuz hangi temizleme ürününü kullanmanızı öneriyorsa onu kullanmalısınız. (bazı dişler diş macunu ile bazıları ise sadece fırça ile temizlenmeli)

İstanbul Bakırköy Ortodontist Uzmanları
Yazımızın son kısmında sizlere İstanbul Bakırköy ortodonti uzmanları ile ilgili bilgi vereceğiz. Tüm bunların haricinde devlet hastanelerinde de muayene olabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Kesinlikle belirtmeliyiz ki tedavinin kalitesi devlet hastanesi ve özel muayene ile ayırt edilmez. Göreceğiniz tedavinin kalitesini doktorunuz belirler. Bunun için Bakırköy ortodonti uzmanlarını incelemeniz, yorumları okumanız ve soruşturmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı işlemi devlet hastanesinde yer alan ortodonti uzmanları için de yapabilirsiniz. Sanal platformda yapılabilecek ufak çaplı bir araştırma ile en iyi doktoru bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.